Afrovibes 2026

1 oktober – 4 oktober

Afrovibes Festival brengt actuele dans, theater en muziek van makers uit Afrika en de Afrikaanse diaspora in Nederland. Vanuit een Afrikaans perspectief geven zij artistieke vorm aan urgente vragen die wereldwijd spelen: over identiteit, verbondenheid, geschiedenis en de toekomst. Verhalen en perspectieven die vaak onderbelicht blijven, krijgen via eigenzinnige en prikkelende voorstellingen een podium.

SOIL | SOUL

Het festivalthema van Afrovibes 2026 is Soil | Soul. In een wereld waarin land steeds vaker inzet is van conflict en macht, onderzoeken Afrikaanse makers de betekenis van land, afkomst en spirituele verbondenheid. In veel Afrikaanse wereldbeelden is land meer dan territorium: het is een bron van herinneringen, voorouders, rituelen en identiteit. Wat betekent het om verbonden te zijn met de grond waarop je leeft? En wat gebeurt er als je wordt losgemaakt van je oorsprong?

Zie hier de volledige Afrovibes agenda op de Africaserver

Meer info & tickets op afrovibes.nl


concert: Gert Vlok Nel (Zuid-Afrika)

Van Zondag 07 Oktober 2018
t/m Donderdag 11 Oktober 2018

De Zuid-Afrikaanse dichter, zanger en gitarist Gert Vlok Nel komt terug naar LantarenVenster voor een concert met zowel oud als nieuw materiaal, voorzien van ondersteunende visuals. Gerts muziek is ingetogen, melancholiek, beklemmend en erg beeldend. Ook het Afrikaanse taalgebruik draagt bij aan de sfeer van de liedjes. Vlok Nel (Beaufort-West, 1963) studeerde Engels, Afrikaans en geschiedenis aan de Universiteit van Stellenbosch en werkte daarna als gids, barman en bewaker. Hij publiceerde slechts een bundel. Om Te Lewe Is Onnatuurlik bevat een aantal persoonlijke gedichten. Hij kreeg er de Ingrid Jonker Prize voor.

lantarenvenster theaterstilburg beauforthuis

Locatie Nederland
Nederland