2 oktober – 12 oktober

Afrovibes Festival brengt voorstellingen met dans, theater en muziek van actuele Afrikaanse dans- en theatermakers. Het zijn makers die vanuit een Afrikaans perspectief artistiek vorm geven aan actuele vragen en thema’s die ook bij ons leven en daar een eigenzinnige visie op hebben. Over wie we zijn, wat we willen zijn en hoe we met elkaar zijn verbonden. Afrovibes onderscheidt zich als een festival dat makers uit Afrika en de Afrikaanse diaspora in Nederland samenbrengt.

Legacy | Erfgoed

De Afrikaanse dans- en theatermakers bij Afrovibes 2025 laten in hun voorstellingen de huidige tijdgeest zien zoals zij die ervaren. Zij stellen vragen over hun culturele erfgoed en hoe we lessen kunnen leren uit het verleden over moed, ethiek en gezamenlijke kracht. En over de spanning tussen oude Afrikaanse rituelen en moderne hebzucht. De makers geven ons ideeën over hoe we in deze tijd van oorlog en klimaatverandering kunnen geloven en vertrouwen in een duurzame en stabiele toekomst. Wat laten we na voor de generaties na ons?

Zie hier de volledige Afrovibes-afgenda.

Meer info & tickets op afrovibes.nl


Minimal Music Festival - Les Filles de Illighadad + Asmaa Hamzaoui & Bnat Timbouktou

Donderdag 04 April 2019, 20:30
les-filles-de-illighadad.jpg

Twee supergroepen van jonge vrouwen brengen de rijke Afrikaanse trance-tradities naar Europa en naar het BIMHUIS. Les Filles de Illighadad komen uit een afgelegen Saharadorpje in Niger en brengen subtiel groovende woestijnblues met gitaren en kalebastrommels. Asmâa Hamzaoui en haar groep Bnat Timbouktou zijn een sensatie in de Marokkaanse gnawa-muziek. In de toeareg-trance van Les Filles de Illighadad spelen vrouwen traditioneel een grote rol, al treden ze er zelden mee naar buiten. Dat geldt niet voor Asmâa Hamzaoui: de spiritueel geladen gnawa wordt doorgaans gespeeld door mannen. Maar Hamzaoui, dochter van een malaam (meestermusicus), pakte al jong de driesnarige gimbri (basluit) op en heeft inmiddels de harten van vele gnawa-liefhebbers veroverd. Haar debuutalbum wordt in 2019 verwacht.

bimhuis

Locatie Bimhuis
Piet Heinkade 3
Amsterdam
1019BR
Nederland
http://bimhuis.nl/