
Afrovibes 2025
2 oktober – 12 oktober
Afrovibes Festival brengt voorstellingen met dans, theater en muziek van actuele Afrikaanse dans- en theatermakers. Het zijn makers die vanuit een Afrikaans perspectief artistiek vorm geven aan actuele vragen en thema’s die ook bij ons leven en daar een eigenzinnige visie op hebben. Over wie we zijn, wat we willen zijn en hoe we met elkaar zijn verbonden. Afrovibes onderscheidt zich als een festival dat makers uit Afrika en de Afrikaanse diaspora in Nederland samenbrengt.
Legacy | Erfgoed
De Afrikaanse dans- en theatermakers bij Afrovibes 2025 laten in hun voorstellingen de huidige tijdgeest zien zoals zij die ervaren. Zij stellen vragen over hun culturele erfgoed en hoe we lessen kunnen leren uit het verleden over moed, ethiek en gezamenlijke kracht. En over de spanning tussen oude Afrikaanse rituelen en moderne hebzucht. De makers geven ons ideeën over hoe we in deze tijd van oorlog en klimaatverandering kunnen geloven en vertrouwen in een duurzame en stabiele toekomst. Wat laten we na voor de generaties na ons?
Spring Performing Arts Festival : Transfrontalier - Zora Snake (Kameroen)
t/m Zaterdag 18 Mei 2019

Hoe kunnen we aan grenzen ontsnappen? In Transfrontalier onderzoekt de Kameroense kunstenaar Zora Snake deze vraag door zich letterlijk bloot te stellen aan de hoop, pijn en obstakels die het parcours van de vluchteling zo typeert. Wat zijn echte, ingebeelde, geografische of mentale grenzen? Zowel in Europa als in Afrika? Omringd door politieke slogans en vergezeld van een soundscape die het politieke discours over migratie laat horen wordt Transfrontalier een strijdbare voorstelling die het publiek tot kritisch denken aanzet. Zora Snake is één van de meest veelbelovende kunstenaars van de hedendaagse dansscène in Kameroen. Hij bevraagt vooroordelen en ontmaskert de dodelijke ideologieën en denkbeelden van onze tijd.
Utrecht
Nederland