2 oktober – 12 oktober

Afrovibes Festival brengt voorstellingen met dans, theater en muziek van actuele Afrikaanse dans- en theatermakers. Het zijn makers die vanuit een Afrikaans perspectief artistiek vorm geven aan actuele vragen en thema’s die ook bij ons leven en daar een eigenzinnige visie op hebben. Over wie we zijn, wat we willen zijn en hoe we met elkaar zijn verbonden. Afrovibes onderscheidt zich als een festival dat makers uit Afrika en de Afrikaanse diaspora in Nederland samenbrengt.

Legacy | Erfgoed

De Afrikaanse dans- en theatermakers bij Afrovibes 2025 laten in hun voorstellingen de huidige tijdgeest zien zoals zij die ervaren. Zij stellen vragen over hun culturele erfgoed en hoe we lessen kunnen leren uit het verleden over moed, ethiek en gezamenlijke kracht. En over de spanning tussen oude Afrikaanse rituelen en moderne hebzucht. De makers geven ons ideeën over hoe we in deze tijd van oorlog en klimaatverandering kunnen geloven en vertrouwen in een duurzame en stabiele toekomst. Wat laten we na voor de generaties na ons?

Zie hier de volledige Afrovibes-afgenda.

Meer info & tickets op afrovibes.nl


Chimamanda Ngozi Adichie - De 11e Belle van Zuylenlezing

Zaterdag 11 Januari 2020, 20:30 - 22:00
Schermafbeelding-2019-12-09-om-19.50.41-700x470.png

De Nigeriaanse schrijver Chimamanda Ngozi Adichie wordt gezien als een van de belangrijkste Afrikaanse schrijvers van haar generatie. Voor haar romans Paarse hibiscus, Een halve gele zon en Amerikanah (De Bezige Bij) ontving ze diverse prijzen. De beroemde Ted Talk We should all be feminists die ze in 2012 gaf, is al miljoenen keren bekeken en met de talk bracht ze een wereldwijd gesprek over feminisme op gang. Op 11 januari komt Chimamanda Adichie speciaal naar Utrecht voor de elfde Belle van Zuylenlezing. Ook neemt ze deze dag de eerste Belle van Zuylenring, een ereprijs ingesteld door het ILFU International Literature Festival Utrecht, in ontvangst. Adichie krijgt de prijs ‘vanwege de unieke wijze waarop ze de wereld van vandaag en diens ingesleten denkpatronen weet weer te geven en ter discussie weet te stellen.’ (uit het juryrapport). Na afloop van de lezing zal ze worden geïnterviewd. Naast haar romans schreef Adichie de verhalenbundel Het ding om je hals en verscheen We moeten allemaal feminist zijn in 2014 als boek. In 2017 publiceerde ze Dear Ijeawele. A feminist manifesto in fifteen suggestions. Adichies werk is vertaald in dertig talen. Ze schreef artikelen voor The New Yorker, The Financial Times en The O. Henry Prize Stories. Eind november ontving zij nog de UN Foundation Global Leadership Award.

tivolivredenburg

Locatie Tivoli Vredenburg
Vredenburgkade 11
Utrecht
3511WC
Nederland
http://www.tivoli.nl/