
Afrovibes 2025
2 oktober – 12 oktober
Afrovibes Festival brengt voorstellingen met dans, theater en muziek van actuele Afrikaanse dans- en theatermakers. Het zijn makers die vanuit een Afrikaans perspectief artistiek vorm geven aan actuele vragen en thema’s die ook bij ons leven en daar een eigenzinnige visie op hebben. Over wie we zijn, wat we willen zijn en hoe we met elkaar zijn verbonden. Afrovibes onderscheidt zich als een festival dat makers uit Afrika en de Afrikaanse diaspora in Nederland samenbrengt.
Legacy | Erfgoed
De Afrikaanse dans- en theatermakers bij Afrovibes 2025 laten in hun voorstellingen de huidige tijdgeest zien zoals zij die ervaren. Zij stellen vragen over hun culturele erfgoed en hoe we lessen kunnen leren uit het verleden over moed, ethiek en gezamenlijke kracht. En over de spanning tussen oude Afrikaanse rituelen en moderne hebzucht. De makers geven ons ideeën over hoe we in deze tijd van oorlog en klimaatverandering kunnen geloven en vertrouwen in een duurzame en stabiele toekomst. Wat laten we na voor de generaties na ons?
Festival voor het Afrikaans
t/m Zondag 26 November 2023

Op vrijdag 24, zaterdag 25 en zondag 26 november 2023 vindt in theater De Regentes in Den Haag de vijfde editie van het Festival voor het Afrikaans plaats. Deelnemers zijn onder meer Antjie Krog, Stef Bos, Adriaan van Dis, Amanda Strydom, Ronelda Kamfer, Frazer Barry, Dean Balie, Marlo Minnaar en de Klimaatdichters. Het Festival voor het Afrikaans is een tweejaarlijks evenement dat het Nederlandse en Vlaamse publiek wil laten kennismaken met de rijkdom van de Afrikaanstalige cultuur. Door de gedeelde geschiedenis van het Nederlands en Afrikaans kunnen de meeste Nederlandstaligen het Afrikaans al snel vrij makkelijk volgen. Dat biedt Afrikaanstalige schrijvers en artiesten de kans hun werk met een internationaal publiek te delen. En het Nederlandse publiek…? Dat krijgt er een spannende en verrassende cultuur bij, met kunstenaars die zich kunnen meten met de absolute wereldtop! Het programma bestaat uit muziek, toneel, literatuur, spoken word, film en debat. Festival voor het Afrikaans is inclusief en maakt ruimte voor verschillende variëteiten van het Afrikaans. Toegangskaarten worden verkocht per dagdeel. Het is mogelijk om per dagdeel meerdere voorstellingen bij te wonen. We hopen dat bezoekers zo veel mogelijk shows gaan zien: niet alleen de oude favorieten, maar ook onbekende namen of genres. Kom ons kuier ’n hond uit ’n bos!
Weimarstraat 63
Den Haag
2562GR
Nederland
http://www.denieuweregentes.nl/nl/