
Afrovibes 2025
2 oktober – 12 oktober
Afrovibes Festival brengt voorstellingen met dans, theater en muziek van actuele Afrikaanse dans- en theatermakers. Het zijn makers die vanuit een Afrikaans perspectief artistiek vorm geven aan actuele vragen en thema’s die ook bij ons leven en daar een eigenzinnige visie op hebben. Over wie we zijn, wat we willen zijn en hoe we met elkaar zijn verbonden. Afrovibes onderscheidt zich als een festival dat makers uit Afrika en de Afrikaanse diaspora in Nederland samenbrengt.
Legacy | Erfgoed
De Afrikaanse dans- en theatermakers bij Afrovibes 2025 laten in hun voorstellingen de huidige tijdgeest zien zoals zij die ervaren. Zij stellen vragen over hun culturele erfgoed en hoe we lessen kunnen leren uit het verleden over moed, ethiek en gezamenlijke kracht. En over de spanning tussen oude Afrikaanse rituelen en moderne hebzucht. De makers geven ons ideeën over hoe we in deze tijd van oorlog en klimaatverandering kunnen geloven en vertrouwen in een duurzame en stabiele toekomst. Wat laten we na voor de generaties na ons?
Opening tijdelijke locatie The Black Archives / Embracing Ghanaian Independence Day

The Black Archives gaat tijdelijk open op een nieuwe locatie op het Bijlmerplein. De opening van The Black Archives (Bijlmer) valt - niet toevallig - samen met de 67ste Onafhankelijkheidsdag van Ghana. Ter ere daarvan organiseren wij samen met Mmusuo Dialogue het programma ‘Embracing Ghanaian Independence Day: Dynamics of the Diaspora’. Het programma zal in de pop-up locatie van Bijlmer Parktheater plaatsvinden, dat is op loopafstand van onze nieuwe locatie te vinden is.
Bijlmerplein 140
Amsterdam
Nederland