
Afrovibes 2025
2 oktober – 12 oktober
Afrovibes Festival brengt voorstellingen met dans, theater en muziek van actuele Afrikaanse dans- en theatermakers. Het zijn makers die vanuit een Afrikaans perspectief artistiek vorm geven aan actuele vragen en thema’s die ook bij ons leven en daar een eigenzinnige visie op hebben. Over wie we zijn, wat we willen zijn en hoe we met elkaar zijn verbonden. Afrovibes onderscheidt zich als een festival dat makers uit Afrika en de Afrikaanse diaspora in Nederland samenbrengt.
Legacy | Erfgoed
De Afrikaanse dans- en theatermakers bij Afrovibes 2025 laten in hun voorstellingen de huidige tijdgeest zien zoals zij die ervaren. Zij stellen vragen over hun culturele erfgoed en hoe we lessen kunnen leren uit het verleden over moed, ethiek en gezamenlijke kracht. En over de spanning tussen oude Afrikaanse rituelen en moderne hebzucht. De makers geven ons ideeën over hoe we in deze tijd van oorlog en klimaatverandering kunnen geloven en vertrouwen in een duurzame en stabiele toekomst. Wat laten we na voor de generaties na ons?
Family concert: Momi Maiga (6+)
.svg.png)
Kora is een snaarinstrument dat veelvoorkomend is in West-Afrika. Een kora heeft meestal eenentwintig snaren die bespeeld worden door te tokkelen met de vingers en combineert kenmerken van de luit en de harp. Momi Maiga is auteur, componist, muzikant en zanger, en bovendien een van de beste koraspelers van onze tijd, die zijn passie voor Kora graag wil delen met een jonger publiek. Kom en ontdek de kora en andere instrumenten uit de West-Afrikaanse orale traditie door middel van muziek, zang en beweging.
Ravensteinstraat 23
Brussel
1000
België
http://www.bozar.be/home.php?bozar=home