Lijst

Title Start Date Start Time Location
Summer Dance Forever: L'Afrique - SDF Dinsdag 19 Juli 2016 23:30 Paradiso
Ernest Ranglin (Jamaica) met o.a. Cheikh Lô (Senegal) op Rotterdam Unlimited Donderdag 28 Juli 2016 20:30 Concert- en Congresgebouw De Doelen
Les chevaliers blancs - film over smokkel "weeskinderen" uit Tsjaad Zondag 31 Juli 2016 Nederland
10th Artscape Women’s Humanity Festival 2016 Vrijdag 05 Augustus 2016 Artscape
10 African productions at Edinburgh Fringe Festival 2016 Vrijdag 05 Augustus 2016 Edinburgh
Antilliaanse Feesten met o.a. Diblo Dibala (Congo) & Zwartwerk (België/Angola/Congo) Vrijdag 12 Augustus 2016 Blauwbossen
Reggaezanger Tiken Jah Fakoly (Ivoorkust) op Reggae Sundance Festival Zaterdag 13 Augustus 2016 Landgoed Landsard Beach.
Docu: They will have to kill us first: Malian music in exile & Special Guest: Zoumana Diarra Woensdag 17 Augustus 2016 21:00 Humanity House
Neco Novellas (Mozambique) - African jazz Vrijdag 19 Augustus 2016 Building 'Op Zeezand'
Die Antwoord (Zuid-Afrika) op Lowlands Festival 2016 Vrijdag 19 Augustus 2016 Walibi
The African Doctor - World Cinema Amsterdam Vrijdag 19 Augustus 2016 Rialto
L'Afrique - Summer Dance Forever Vrijdag 19 Augustus 2016 23:30 Paradiso
Zitakula op het Noorderzon Festival Zaterdag 20 Augustus 2016 22:30 Noorderzon Festival
Pat Thomas & Kwashibu Area Band (Ghana) op het Noorderzon Festival Vrijdag 26 Augustus 2016 22:30 Noorderzon Festival
Welcome to the Smiling Coast (Gambia) bij World Cinema Festival Amsterdam Zaterdag 27 Augustus 2016 21:30 Rialto
Re(as)sisting Narratives - tentoonstelling gericht op koloniale geschiedenis NL en Zuid-Afrika Zondag 28 Augustus 2016 Framer Framed
PhD: Examining growth, yield and bean quality of Ethiopian coffee trees Dinsdag 30 Augustus 2016 11:00 Auditorium Wageningen
Promotie Corporate Governance and the Liability of Corporate Directors: the Case of Rwanda Dinsdag 30 Augustus 2016 16:15 Academiegebouw Univ. Utrecht
PhD: Crop intensification & water balance in the Central Rift Valley of Ethiopia Woensdag 31 Augustus 2016 13:30 Auditorium Wageningen
Amsterdam Fringe Festival: Kafka’s Ape – Best of South Africa Fringe Donderdag 01 September 2016 Perdu
Arts Alive Festival 2016 Donderdag 01 September 2016 Johannesburg
PhD: Competence Modelling for Export Performance Improvement in Ethiopia Vrijdag 02 September 2016 08:30 Auditorium Wageningen
Dag van 1000 Culturen met o.a. Untold, West-Afrikaans en Afro-Caribisch danstheater Zaterdag 03 September 2016 13:00 Bijlmerparktheater
Rêves et Réalités - tentoonstelling van internationaal bekende kunstenaar uit Benin, Gérard Quenum Zondag 04 September 2016 Galerie 23
Amsterdam Fringe Festival: Father, Father. Father! – Best of South Africa Fringe Dinsdag 06 September 2016 Perdu
The Mandingo Ambassadors - Music from Guinea Woensdag 07 September 2016 22:00 Barbes New York
ASC Seminar: From State Fragility to State Resilience? Lessons from Eastern and Southern Africa Donderdag 08 September 2016 15:30 ASC
Film 'Invictus' in het Zuid-Afrikahuis Donderdag 08 September 2016 19:30 Zuid-Afrikahuis
PhD: Econometric Analysis of Improved Maize Varieties and SAPs in Eastern Zambia Vrijdag 09 September 2016 11:00 Auditorium Wageningen
Dinnerconcert met Ntjam Rosie (NL/Kameroen) Vrijdag 09 September 2016 21:00 North Sea Jazz Club
Tentoonstelling "In de geest van de natuur" + foto's van Afrikaanse fotografen Zaterdag 10 September 2016 Huis Marseille
Fatoumata Diawara - Mali Blues: enige concert in Nederland Maandag 12 September 2016 20:00 Paradiso
PhD: Climbing the African energy ladder Dinsdag 13 September 2016 11:45 Aula Vrije Universiteit
Kayhan Kalhor & Toumani Diabaté: Ongehoorde samenwerking tussen 2 levende legendes uit Iran + Mali Donderdag 15 September 2016 Nederland
Lecture by Cristiana Strava: Disturbing Poses: Policing Youth on Casablanca’s Margins Donderdag 15 September 2016 17:15 Lipsius Building, Leiden University
Week van de Afrikaanse roman Vrijdag 16 September 2016 Nederland
Morgenland Festival - concert Toumani Diabaté uit Mali en Kayhan Kahlor uit Iran Vrijdag 16 September 2016 20:30 Bimhuis
Chalo Correia - Het nieuwe 'vintage' geluid uit Angola Vrijdag 16 September 2016 21:00 RASA
concert: Toumani Diabaté (Malinese Mandingué griot) + Kayhan Kalhor (Iraanse meester v/d Kemanche) Zondag 18 September 2016 20:00 De Centrale
PhD: Behind the Veil of Agricult.Modernization: Gendered Dynamics of Rural Change in Morocco Dinsdag 20 September 2016 11:00 Auditorium Wageningen
Film screening: Le Président, in presence of rapper Valséro Dinsdag 20 September 2016 15:30 ASC
Voice4Thought Festival 2016: ‘People in Motion’ Woensdag 21 September 2016 Nederland
Exhibition William Kentridge: Thick Time Woensdag 21 September 2016 White Chapel Gallery
Alsarah & The Nubatones - Oost-Afrikaanse Retropop Woensdag 21 September 2016 20:00 De Centrale
Wole Soyinka - Een ontmoeting met de Nobelprijswinnaar literatuur Woensdag 21 September 2016 20:00 Bozart, Paleis voor Schone Kunsten
Zoumana Diarra Trio en Remy van Kesteren & guests: Virtuoze harpklanken uit Afrika en uit het Westen Woensdag 21 September 2016 20:30 RASA
tournee Neco Novellas (Mozambique) Donderdag 22 September 2016 Nederland
Film screening 'Stranded in Canton', part of Voice4Thought festival Donderdag 22 September 2016 19:00 Nieuwe Energie
Going Places: Afrolijk - Global Foods, Films & Funky Beats (Zuid-Afrika) Vrijdag 23 September 2016 21:00 Pllek (op NDSM terrein)
Film + nagesprek Simon Bruinders en Broer Matie Dinsdag 27 September 2016 19:30 Zuid-Afrikahuis
Les chevaliers blancs - film over smokkel "weeskinderen" uit Tsjaad Woensdag 28 September 2016 Nederland
Casper en Emma op Safari - film over kinderen die naar Afrika gaan Donderdag 29 September 2016 Nederland
Making Africa - Continent of contemporary design Zaterdag 01 Oktober 2016 Kunsthal Rotterdam
Afrodisiac: Pax Nicholas & the Ridimtaksi - Funky afrobeat uit Ghana Zaterdag 01 Oktober 2016 22:00 RASA
Third Mandela Lecture - Albie Sachs in conversation with Eva Brems (UGent) Maandag 03 Oktober 2016 20:00 Refter, Het Pand
najaarstournee Soweto Soul door Joep Pelt en band, Zuluboy en Zuid-Afrikaanse zangers Dinsdag 04 Oktober 2016 Nederland
Kabaal in Congo! - Geweldloos activisme van jonge Congolezen Dinsdag 04 Oktober 2016 20:30 De Roma
Afrovibes Festival 2016 Woensdag 05 Oktober 2016 Nederland
Aziza Brahim (West-Sahara) Vrijdag 07 Oktober 2016 20:30 Concert- en Congresgebouw De Doelen
iAfrica Film Festival Zaterdag 08 Oktober 2016 Humanity House
Hailu Mergia, Tony Buck & Mike Majkowski - Hypnotiserende ethiojazz Zaterdag 08 Oktober 2016 20:30 RASA
Konono No.1 - Danse Danse Special Zaterdag 08 Oktober 2016 22:00 Paradiso
Fuocoammare - film over het eilandje Lampedusa Donderdag 13 Oktober 2016 Nederland
ASC Seminar: Post-apartheid Afrikaner politics in local and global perspective Donderdag 13 Oktober 2016 15:30 ASC
Felabration - Live: Orlando Julius and the Heliocentrics (Nigeria) Vrijdag 14 Oktober 2016 20:30 De Roma
NVAS Africa Day: Sport in Africa Zaterdag 15 Oktober 2016 10:00 Universiteit Utrecht
Trio Da Kali - Fenomenale hedendaagse griotmuziek uit Mali Zondag 16 Oktober 2016 15:00 RASA
Felabration - Live: Orlando Julius and the Heliocentrics (Nigeria) Zondag 16 Oktober 2016 20:15 Paradiso
Trio Da Kali - muziek uit Mali Maandag 17 Oktober 2016 20:30 De Oosterpoort
ASC Seminar: “They Will Destroy Our Wamarde”: Mbororo youth dance in transition in Cameroon Donderdag 20 Oktober 2016 15:30 ASC
Musical: Disney's The Lion King Vrijdag 21 Oktober 2016 AFAS Circustheater
Opkomende band Alsarah and The Nubatones (Soedan) Vrijdag 21 Oktober 2016 21:00 Grounds podium + café
Goldfish (South Africa) Presents: Tipping The Scales Zaterdag 22 Oktober 2016 23:00 Melkweg
Mahotella Queens - muziek uit Zuid-Afrika Maandag 24 Oktober 2016 20:30 De Oosterpoort
PhD on Matobo hills in south western Zimbabwe Dinsdag 25 Oktober 2016 11:15 Academiegebouw Universiteit Leiden
Promotie over zorgtechnologie in Benin; een model voor goed bestuur op beheer en onderhoud Dinsdag 25 Oktober 2016 11:45 VU Auditorium
PhD Defence Maru Shete Bekele on Ethiopia Dinsdag 25 Oktober 2016 16:15 Academiegebouw Universiteit Leiden
PhD over sociotherapie in Rwanda, Oost Congo en Liberia Woensdag 26 Oktober 2016 15:45 VU Auditorium
Symposium: Human - Wildlife conflicts in Africa Donderdag 27 Oktober 2016 12:45 Academiegebouw Universiteit Leiden
Exhibition - Africa meets North Zaterdag 29 Oktober 2016 SBK Amsterdam Noord
Orchestre Poly Rythmo de Cotonou Woensdag 02 November 2016 Nederland
Seriële werkwoordsconstructies in Ghanese taal (Promotie) Donderdag 03 November 2016 10:30 Academiezaal Aula
PhD ceremony: Decision enhancement for poultry farmers in East Africa Donderdag 03 November 2016 12:45 Academiegebouw Rijksuniversiteit Groningen
ASC Seminar: Constructing the territory and borders of Borno, Nigeria Donderdag 03 November 2016 15:30 ASC
Fototentoonstelling: Heilige Boeken – de Garima-evangeliën uit Ethiopië Vrijdag 04 November 2016 Allard Pierson Museum
concert: 10 jaar WMDC: Re:Freshed Orchestra, Pink Oculus e.a. Vrijdag 04 November 2016 21:00 Grounds podium + café
Afrikadag 2016 Zaterdag 05 November 2016 Koninkljk Instituut voor de Tropen
Salif Keita (Mali) - accoustic tour: De gouden stem van Afrika Zondag 06 November 2016 20:15 Muziekgebouw aan 't IJ
PhD: Health care for chronic diseases in rural Tanzania Dinsdag 08 November 2016 13:45 Aula Vrije Universiteit
Sal Ek Altyd Wit Wees - gebaseerd op het werk v/d prominente Zuid-Afrikaanse dichteres Antjie Krog Woensdag 09 November 2016 De Roode Bioscoop
PhD: National level maternal health decisions in Ghana Woensdag 09 November 2016 11:00 Aula Wageningen Universiteit
Promotie: Informele gezondheidszorg in ruraal Oeganda Woensdag 09 November 2016 12:00 Agnietenkapel (Universiteit van Amsterdam)
PhD: Frontline health worker motivation in the provision of maternal & neonatal health care in Ghana Woensdag 09 November 2016 13:30 Aula Wageningen Universiteit
concert: Bassekou Kouyaté & Ngoni Ba (Mali) Woensdag 09 November 2016 20:30 Bimhuis
International Conference 'Africa Works! Innovation in Finance Donderdag 10 November 2016 Koninkljk Instituut voor de Tropen
Promotie: A grammar of Hamar, a South Omotic language of Ethiopia Donderdag 10 November 2016 11:15 Academiegebouw Universiteit Leiden
ASC Seminar: How to make Africa visible: African collections in the British Library etc. Donderdag 10 November 2016 15:30 ASC
Ebola Stories, verhalen van Afrikaanse jongeren Donderdag 10 November 2016 19:00 NoLIMIT Cultural Business Center
Le Guess Who Festival 2016 met o.a. Bassekou Kouyaté & Ngoni Ba Donderdag 10 November 2016 20:10 Tivoli Vredenburg
Ballaké Sissoko & Vincent Ségal - Malinese kora-meester ontmoet Franse cellist Zaterdag 12 November 2016 21:30 Concert- en Congresgebouw De Doelen