
Afrovibes 2025
2 oktober – 12 oktober
Afrovibes Festival brengt voorstellingen met dans, theater en muziek van actuele Afrikaanse dans- en theatermakers. Het zijn makers die vanuit een Afrikaans perspectief artistiek vorm geven aan actuele vragen en thema’s die ook bij ons leven en daar een eigenzinnige visie op hebben. Over wie we zijn, wat we willen zijn en hoe we met elkaar zijn verbonden. Afrovibes onderscheidt zich als een festival dat makers uit Afrika en de Afrikaanse diaspora in Nederland samenbrengt.
Legacy | Erfgoed
De Afrikaanse dans- en theatermakers bij Afrovibes 2025 laten in hun voorstellingen de huidige tijdgeest zien zoals zij die ervaren. Zij stellen vragen over hun culturele erfgoed en hoe we lessen kunnen leren uit het verleden over moed, ethiek en gezamenlijke kracht. En over de spanning tussen oude Afrikaanse rituelen en moderne hebzucht. De makers geven ons ideeën over hoe we in deze tijd van oorlog en klimaatverandering kunnen geloven en vertrouwen in een duurzame en stabiele toekomst. Wat laten we na voor de generaties na ons?
Woensdag 19 Januari 2022

Missie
Woensdag 19 Januari 2022 20:00
Het confronterende levensverhaal van een missionaris in Congo. In Missie kruipt Bruno Vanden Broecke in de huid van de menslievende pater en missionaris André Vervecken. Hij vertelt over zijn ervaringen in Congo, van banale anekdotes tot schrijnende gebeurtenissen, die zelfs een diepgelovige doen twijfelen aan het bestaan van God. Missie, gespeeld door een magistrale Bruno Vanden Broecke en geregisseerd door Raven Ruëll, is een voorstelling die blijft nazinderen. Auteur David Van Reybrouck schreef het verhaal. Missie is een theatermonoloog geschreven door de Vlaamse bestsellerauteur David Van Reybrouck, die sinds 2007 wordt opgevoerd. Bruno Vanden Broecke kruipt in de huid van de 80-jarige blanke pater André Vervecken. Hij doet zijn levensverhaal en belevenissen als missionaris in Congo uit de doeken. Door het sterke en genuanceerde spel van Vanden Broecke wordt het publiek zowel onderhouden als geconfronteerd, en gestaag ontdaan van heersende vooroordelen over missionarissen. Deze pater is niet het archaïsche stereotype dat we allemaal in ons hoofd hebben. Hij is een mens van vlees en bloed, vol emoties en twijfels.