2 oktober – 12 oktober

Afrovibes Festival brengt voorstellingen met dans, theater en muziek van actuele Afrikaanse dans- en theatermakers. Het zijn makers die vanuit een Afrikaans perspectief artistiek vorm geven aan actuele vragen en thema’s die ook bij ons leven en daar een eigenzinnige visie op hebben. Over wie we zijn, wat we willen zijn en hoe we met elkaar zijn verbonden. Afrovibes onderscheidt zich als een festival dat makers uit Afrika en de Afrikaanse diaspora in Nederland samenbrengt.

Legacy | Erfgoed

De Afrikaanse dans- en theatermakers bij Afrovibes 2025 laten in hun voorstellingen de huidige tijdgeest zien zoals zij die ervaren. Zij stellen vragen over hun culturele erfgoed en hoe we lessen kunnen leren uit het verleden over moed, ethiek en gezamenlijke kracht. En over de spanning tussen oude Afrikaanse rituelen en moderne hebzucht. De makers geven ons ideeën over hoe we in deze tijd van oorlog en klimaatverandering kunnen geloven en vertrouwen in een duurzame en stabiele toekomst. Wat laten we na voor de generaties na ons?

Zie hier de volledige Afrovibes-afgenda.

Meer info & tickets op afrovibes.nl

Vrijdag 24 Juni 2022

vrijdag24.06
Nederland, Amsterdam - Melkweg - Muziek
Afrolosjes vs. Gowtu
Vrijdag 24 Juni 2022 23:59


Het gaat echt gebeuren, Afrolosjes Vs Gowtu in 24 Juni in onze Max! De twee dikste en gezelligste club avonden van Nederland tegen over elkaar! Ben jij ready voor deze culture clash?

melkweg

vrijdag24.06
Nederland, Amsterdam - Concertgebouw - Muziek
Holland Festival : Ifé - Angélique Kidjo, Maki Namekawa, Tunde Jegede, Amsterdam Sinfonietta

Ontmoeting tussen Afrika en westerse klassieken. Zangeres Angélique Kidjo zingt over scheppingsmythen uit Benin in haar moedertaal Yoruba op muziek van minimal-componist Philip Glass. Een avond die muziekstijlen en culturen bij elkaar brengt. Zijn samenwerking met Angelique Kidjo besloot Philip Glass met de woorden: ‘Angelique, samen hebben we een brug gebouwd die nog niemand eerder heeft begaan.’ Ifé is ook de titel van het avondprogramma rondom dit baanbrekende werk, waarin nog veel meer grenzen worden overbrugd. Componiste Errollyn Wallen, geboren in Belize, mengt in Concerto Grosso oud en nieuw: van barok tot jazz en minimal. En Tunde Jegede, kora-speler, cellist, en componist met Nigeriaanse roots, bewerkt speciaal voor vanavond het werk Exile & Return voor West-Afrikaanse kora en strijkorkest, waarin hij zelf als solist zal optreden.

hollandfestival