2 oktober – 12 oktober

Afrovibes Festival brengt voorstellingen met dans, theater en muziek van actuele Afrikaanse dans- en theatermakers. Het zijn makers die vanuit een Afrikaans perspectief artistiek vorm geven aan actuele vragen en thema’s die ook bij ons leven en daar een eigenzinnige visie op hebben. Over wie we zijn, wat we willen zijn en hoe we met elkaar zijn verbonden. Afrovibes onderscheidt zich als een festival dat makers uit Afrika en de Afrikaanse diaspora in Nederland samenbrengt.

Legacy | Erfgoed

De Afrikaanse dans- en theatermakers bij Afrovibes 2025 laten in hun voorstellingen de huidige tijdgeest zien zoals zij die ervaren. Zij stellen vragen over hun culturele erfgoed en hoe we lessen kunnen leren uit het verleden over moed, ethiek en gezamenlijke kracht. En over de spanning tussen oude Afrikaanse rituelen en moderne hebzucht. De makers geven ons ideeën over hoe we in deze tijd van oorlog en klimaatverandering kunnen geloven en vertrouwen in een duurzame en stabiele toekomst. Wat laten we na voor de generaties na ons?

Zie hier de volledige Afrovibes-afgenda.

Meer info & tickets op afrovibes.nl

Donderdag 18 April 2024

donderdag18.04
Nederland, Amsterdam - Rialto - Film
Augure - Africadelic
Donderdag 18 April 2024 19:00

Augure De jonge Congolees Koffi woont al 15 jaar in België, waar hij getrouwd is met Alice, die nu zwanger is van een tweeling. Zij wil graag haar schoonfamilie ontmoeten en dat is een van de redenen om terug te keren naar Koffi's geboorteland. Eenmaal gearriveerd is er niemand om ze op te halen, dus rijden ze op eigen houtje naar het familiehuis. Daar worden ze uiterst koel ontvangen – Koffi's moeder Mujila begroet ze niet eens. Wordt hem zijn vertrek destijds nog altijd kwalijk genomen? Of ligt aan de wijnvlek in zijn gezicht, die al sinds zijn geboorte door de familie wordt gezien als een teken van demonisch kwaad? Een klein incident maakt alles nog veel erger.

Africadelic is een in Amsterdams gevestigd platform en festival dat zich inzet voor de promotie van Afrikaanse en Afrikaanse diasporische culturele creativiteit, diversiteit en activisme in Nederland en daarbuiten.

Kijk hier voor meer informatie.

van do14.03
t/m ma27.05
Nederland, - Nederland - Film
Banel & Adama

Een klein liefdesverhaal van mythische proporties. Adama en Banel zijn de Romeo en Julia van deze eeuw. In een Senegalees dorp dat bezwijkt aan aanhoudende droogte, bloeit de liefde. De stille Adama en rebelse Banel willen het liefst met elkaar zijn, samen een leven opbouwen, los van hun families.

In diverse filmtheaters in Nederland.

Kijk hier voor meer informatie.

van do14.03
t/m di31.12
Nederland, - Nederland - Film
Beau travail (re-release)

Onderhuidse spanningen, zweterige spierbonken en de oneindige zoutvlaktes van Djibouti. Temidden van de hitte van Djibouti heeft adjudant Galoup zijn draai gevonden. De Franse militair is dolgelukkig bij het vreemdelingenleger. Tot zich op een dag een nieuwe soldaat aanmeldt die sterker, beter en knapper is.

In diverse filmtheaters in Nederland.

Kijk hier voor meer informatie.