Maandag 16 Maart 2026

maandag16.03
Tivoli Vredenburg, Utrecht—muziek
Trio da Kali
Maandag 16 Maart 2026 20:30

Trio Da Kali maakt authentieke Malinese muziek, vol culturele diepgang en tijdloze schoonheid. Het trio bestaat uit zangeres Hawa Kassé Mady Diabaté, balafonspeler Lassana Diabaté en bas ngoni-speler Mamadou Kouyaté.

Kijk hier voor meer informatie.

van za21.02
t/m zo20.09
Nederland, Zwolle—De Fundatie—Tentoonstelling
Buhlebezwe Siwani
Museum de Fundatie presenteert de eerste Nederlandse museale solotentoonstelling van Buhlebezwe Siwani. Siwani werkt met performance, fotografie, beeldhouwkunst en installaties. Ze onderzoekt de manier waarop het zwarte vrouwelijke lichaam geframed wordt in een door mannen gedomineerde samenleving. Ook staat de zwarte vrouwelijke ervaring binnen de context van Zuid-Afrika centraal.

Kijk hier voor meer informatie.

van za21.02
t/m zo07.06
Nederland, Zwolle—De Fundatie—Tentoonstelling
Back to Benin: Nieuwe Kunst, Eeuwenoud Erfgoed

In november 2025 heeft Museum de Fundatie de bronzen plaquette uit Benin onvoorwaardelijk teruggegeven, wat een belangrijke stap is in het onder ogen zien van het koloniale verleden. Deze teruggave vormt de basis van de tentoonstelling Back to Benin: Nieuwe Kunst, Eeuwenoud Erfgoed, waarin tien hedendaagse Nigeriaanse kunstenaars van Edo-afkomst samen komen. Door middel van nieuwe werken die zijn geïnspireerd op de plaquette gaan de kunstenaars in dialoog met de geschiedenis, symboliek en culturele herinnering.

Kijk hier voor meer informatie.