2 oktober – 12 oktober

Afrovibes Festival brengt voorstellingen met dans, theater en muziek van actuele Afrikaanse dans- en theatermakers. Het zijn makers die vanuit een Afrikaans perspectief artistiek vorm geven aan actuele vragen en thema’s die ook bij ons leven en daar een eigenzinnige visie op hebben. Over wie we zijn, wat we willen zijn en hoe we met elkaar zijn verbonden. Afrovibes onderscheidt zich als een festival dat makers uit Afrika en de Afrikaanse diaspora in Nederland samenbrengt.

Legacy | Erfgoed

De Afrikaanse dans- en theatermakers bij Afrovibes 2025 laten in hun voorstellingen de huidige tijdgeest zien zoals zij die ervaren. Zij stellen vragen over hun culturele erfgoed en hoe we lessen kunnen leren uit het verleden over moed, ethiek en gezamenlijke kracht. En over de spanning tussen oude Afrikaanse rituelen en moderne hebzucht. De makers geven ons ideeën over hoe we in deze tijd van oorlog en klimaatverandering kunnen geloven en vertrouwen in een duurzame en stabiele toekomst. Wat laten we na voor de generaties na ons?

Zie hier de volledige Afrovibes-afgenda.

Meer info & tickets op afrovibes.nl

Woensdag 17 Mei 2023

woensdag17.05
Nederland, Rotterdam - Theater Rotterdam (v/h Rotterdamse Schouwburg) - Muziek
O. Festival for Opera. Music. Theatre: The Golden Stool, or the story of Nana Yaa Asantewaa - Afrikaanse geschiedenis in ritmische en dynamische ‘AfrOpera’
Woensdag 17 Mei 2023 20:00

Wie is Nana Yaa Asantewaa? Wat heeft ze betekend? En wat is haar nalatenschap? Een oude vrouw neemt rond 1900 de leiding in het verzet tegen de troepen van de Britse Monarch en houdt samen met de door haar opgerichte vrouwenbrigade een jaar lang stand in een gevecht om de Golden Stool, troon en trots van het Asantevolk in Ghana. Nobulumko Mngxekeza-Nziramasanga (sopraan), Nonkululeko Nkwinti (mezzosopraan), Doris Bokongo Nkumu, Nathalie Bokongo Nkumu, Abena Biney Gloria, Titilayo Oliha, Saar-Niragire De Groof, Briana Stuart, Maïmouna Badjie en Somalia Williamson zingen, spelen en dansen het verhaal van Nana Yaa Asantewaa en haar moedige strijd, op de tonen van beroemde aria’s uit het klassieke westerse operarepertoire – dat Gorges Ocloo zich voor de gelegenheid heeft toegeëigend. Händel, Bizet, Sjostakovitsj, Verdi, Vivaldi, Beethoven, Orff,… ze passeren allemaal de revue. Met deze ‘AfrOpera’ legt Gorges Ocloo zijn wortels bloot.

meer-info