Vrijdag 21 November 2025
The Power of Social Media Networks: Scientific research on the entanglement of online and offline networks in times of conflict in Africaevenheid van online en offline netwerken in tijden van conflict in Afrika
Vrijdag 21 November 2025 10:00 - 13:00
The NWO-funded project Digital warfare in the Sahel: Popular networks of war and Cultural Violence, organizes a workshop in which we focus on the central question: How and under what conditions do the interaction and entanglement of digital and physical popular/social networks contribute to the intensification and violence of conflict?
Omar Ka, Mark Lotz, Johnny Fonseca
Vrijdag 21 November 2025 20:00
Fluitist Mark Lotz ontmoet de Senegalese zanger/gitarist Omar Ka en de Kaapverdische gitarist Johnny Fonseca. Samen brengen ze een betoverende mix van authentieke West-Afrikaanse muziek en improvisaties op topniveau.
Omar Ka, Mark Lotz, Johnny Fonseca
Vrijdag 21 November 2025 20:00
Fluitist Mark Lotz ontmoet de Senegalese zanger/gitarist Omar Ka en de Kaapverdische gitarist Johnny Fonseca. Samen brengen ze een betoverende mix van authentieke West-Afrikaanse muziek en improvisaties op topniveau.
Amapiano NL
Vrijdag 21 November 2025 23:55
Amapiano is de term die wordt gebruikt om Zuid-Afrika's snelst groeiende electronic music movement te beschrijven. Amapiano, dat in 2016 ontstond is een medley van deep house, jazz, kwaito en loungemuziek. De naam is afgeleid van het Zulu meervoud lidwoord "ama" en het Engelse zelfstandig naamwoord "piano." In 2024 breidt Amapiano zijn bereik uit buiten Zuid-Afrika en bereikt het de hitlijsten in landen over de hele wereld.
The Weight of a Woman
The Weight of a Woman is een gedicht vol vragen. Dertig jaar na de genocide tegen de Tutsi’s in Rwanda reflecteert KVS-gezicht, theatermaker en Brussels eerste stadsdichter Lisette Ma Neza op het geweld en wat het teweegbrengt in iemands leven en hart. Via woorden, liederen, beelden en dans vraagt ze zich af hoeveel waarde een leven nog heeft na geweld op grote of persoonlijke schaal? Wiens levens zijn het waard om te redden, wiens levens lijken niet evenwaardig? Hoe leven we verder? Hoe vergeven we elkaar en onszelf? Als vrouw en als mens zijn dit vragen van het hart – die ze wil stellen aan haar grootmoeders. Het gedicht is een poging om vragen en antwoorden door te geven aan haar kleine zussen.
Op donderdag 13 november vindt na de avondvoorstelling een nagesprek met Lisette Ma Neza plaats, vanaf 21u45 in KVS BOX. Iedereen is hierbij welkom
In Building Black Civilizations – The Nile 3025 CE
Een miljoen zwarte LEGO®-stenen, bijna zeven meter lang en gebouwd door kunstenaar Ekow Nimako. In Building Black Civilizations – The Nile 3025 CE ontdek je een toekomstig Afrika vol kracht en fantasie. Laat je meevoeren in een monumentaal kunstwerk, ervaar de verwondering van Afrofuturisme en bouw zelf mee aan een collectieve toekomst.