Woensdag 26 November 2025

woensdag26.11
Nederland, Utrecht - Academiegebouw Univ. Utrecht - Evenement
Promotie: Agri-businesswomen and development in Kenya. Agents of change?
Woensdag 26 November 2025 10:15 - 11:15

Dit proefschrift verkent empirisch de bijdragen van agri-businessvrouwen aan ontwikkeling in Kenia, waarbij hun achtergronden, praktijken en ervaringen als ondernemers binnen hun specifieke sociaaleconomische context worden onderzocht. Door een genuanceerder en realistischer beeld te schetsen van zowel hun bijdragen als de obstakels waarmee zij geconfronteerd worden, draagt dit onderzoek bij aan een dieper begrip van hun rol in ontwikkeling. De bevindingen leveren input voor meer gerichte en effectieve ontwikkeling interventies ter ondersteuning van zowel potentiële als huidige agri-businessvrouwen in Afrika.

Kijk hier voor meer informatie.

woensdag26.11
Nederland, Amsterdam - Wereldmuseum Amsterdam - Lezing en debat
Achille Mbembe: een solidaire toekomst
Woensdag 26 November 2025 20:00

Tijdens deze Brainwash Special gaat Wayne Modest, inhoudelijk directeur van Wereldmuseum Amsterdam, in gesprek met Achille Mbembe over de breuklijnen die ons samenleven beheersen. Hoe blijf je solidair in een wereld die verdeelt in plaats van verbindt? En hoe ziet een toekomst eruit waarin iedereen meetelt?

Kijk hier voor meer informatie.

woensdag26.11
Nederland, Amsterdam - Muziekgebouw aan 't IJ - Muziek
Les Égarés
Woensdag 26 November 2025 20:30 - 21:30

Les Égarés, ‘de verdwaalden’, vonden elkaar op een Frans muziekfestival en sindsdien vormen ze een uniek ensemble, ergens tussen kamermuziek, folk en akoestische jazz in. Hun weldadige verstrengeling van klanken en impulsen doet soms vergeten dat we hier te maken hebben met vier absolute solisten: de vooraanstaande kora-speler Ballaké Sissoko, cellist Vincent Ségal, accordeonist Vincent Peirani en sopraansaxofonist Emile Parisien.

Kijk hier voor meer informatie.

van vr31.10
t/m wo31.12
Nederland, Amsterdam - Wereldmuseum Amsterdam - Tentoonstelling
In Building Black Civilizations – The Nile 3025 CE

Een miljoen zwarte LEGO®-stenen, bijna zeven meter lang en gebouwd door kunstenaar Ekow Nimako. In Building Black Civilizations – The Nile 3025 CE ontdek je een toekomstig Afrika vol kracht en fantasie. Laat je meevoeren in een monumentaal kunstwerk, ervaar de verwondering van Afrofuturisme en bouw zelf mee aan een collectieve toekomst.

Kijk hier voor meer informatie.