Vrijdag 17 April 2026

vrijdag17.04
De Roma, Borgerhout—muziek
Femi Kuti
Vrijdag 17 April 2026 20:00

Femi Kuti is een belangrijke stem voor rechtvaardigheid. Hij zet de Afrobeat-traditie van zijn vader Fela Kuti voort: muziek als middel voor sociale verandering. Zijn muziek mengt funk, jazz en highlife, en kritiseert vaak politieke corruptie en ongelijkheid. Femi begon in de band van zijn vader, maar richtte in 1986 Positive Force op. Hij zingt over macht, onderdrukking en onrecht, en werkt met organisaties als Global Citizen en UNICEF.

Kijk hier voor meer informatie.

vrijdag17.04
LantarenVenster, Rotterdam—muziek
Bongeziwe Mabandla
Vrijdag 17 April 2026 20:30

Bongeziwe Mabandla maakt moderne afro-folk en zingt in het Xhosa, een kliktaal die wordt gesproken aan de Oostkaap van Zuid-Afrika. De Zuid-Afrikaanse singer-songwriter creëert daarmee een unieke klank waarin hij traditionele muziek en eigentijdse zang en gitaar samenbrengt. Het zingen in Xhosa is een bewuste keus voor Mabandla. Via zijn muziek hoopt hij bij te dragen aan de zichtbaarheid van zijn cultuur in Zuid-Afrika. Met zijn debuutalbum Umilo uit 2013 zette Mabandla zichzelf direct op de kaart, voor zijn tweede album Mangaliso won hij in 2018 een SAMA (South African Music Award) en onlangs kwam zijn derde album getiteld Zange uit.

Kijk hier voor meer informatie.

van za21.02
t/m zo20.09
Nederland, Zwolle—De Fundatie—Tentoonstelling
Buhlebezwe Siwani
Museum de Fundatie presenteert de eerste Nederlandse museale solotentoonstelling van Buhlebezwe Siwani. Siwani werkt met performance, fotografie, beeldhouwkunst en installaties. Ze onderzoekt de manier waarop het zwarte vrouwelijke lichaam geframed wordt in een door mannen gedomineerde samenleving. Ook staat de zwarte vrouwelijke ervaring binnen de context van Zuid-Afrika centraal.

Kijk hier voor meer informatie.

van za21.02
t/m zo07.06
Nederland, Zwolle—De Fundatie—Tentoonstelling
Back to Benin: Nieuwe Kunst, Eeuwenoud Erfgoed

In november 2025 heeft Museum de Fundatie de bronzen plaquette uit Benin onvoorwaardelijk teruggegeven, wat een belangrijke stap is in het onder ogen zien van het koloniale verleden. Deze teruggave vormt de basis van de tentoonstelling Back to Benin: Nieuwe Kunst, Eeuwenoud Erfgoed, waarin tien hedendaagse Nigeriaanse kunstenaars van Edo-afkomst samen komen. Door middel van nieuwe werken die zijn geïnspireerd op de plaquette gaan de kunstenaars in dialoog met de geschiedenis, symboliek en culturele herinnering.

Kijk hier voor meer informatie.

van do05.03
t/m zo03.05
Nederland, Almere—Kunstlinie—Tentoonstelling
Reclaiming Sexy

Sexy is geen norm. Het is een keuze. In Reclaiming Sexy onderzoekt fotograaf Ajiri Ogbovoh hoe queer vrouwen zich verhouden tot lichaam, verlangen en zichtbaarheid. Ajiri Ogbovoh is een Almeerse Nederlands-Nigeriaanse fotograaf die in haar werk ongelijkheid, vooroordelen en maatschappelijke verwachtingen onderzoekt en uitdaagt.

Kijk hier voor meer informatie.